Понеділок, 18.11.2019, 22:10
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Піклувальна рада

ПОЛОЖЕННЯ
про піклувальну раду (проект)

Загальні положення

1.1. Відповідно до пункту 65 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року N 964 за рішенням загальних зборів створена піклувальна рада.

1.2. Піклувальна рада - це орган самоврядування, який формується з представників навчального закладу, батьків учнів, окремих громадян з метою залучення громадськості до вирішення проблем освіти, забезпечення сприятливих умов ефективної роботи школи.

1.3. У своїй діяльності піклувальна рада керується Конституцією України, Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту" та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють діяльність спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 115 з поглибленим вивчення іноземних мов, цим Положенням.

1.4. Грошевий фонд піклувальної ради формується з добровільних щомісячних внесків батьків та інших спонсорів.

2. Мета, завдання і принципи діяльності піклувальної ради

2.1. Метою діяльності піклувальної ради є забезпечення доступності загальної середньої освіти для всіх громадян, задоволення освітніх потреб особи, залучення широкої громадськості до вирішення проблем навчання і виховання.

2.2. Основними завданнями піклувальної ради є:

¾ співпраця з органами виконавчої влади, організаціями, підприємствами, установами, навчальними закладами, окремими громадянами, спрямована на поліпшення умов навчання і виховання ;

¾ сприяння зміцненню навчально-виробничої, наукової, матеріально-технічної, культурно-спортивної та лікувально-оздоровчої бази школи сприяння організації та проведенню заходів, спрямованих на охорону життя та здоров'я учасників навчально-виховного процесу;

¾ організація дозвілля (конкурси, вечори, спортивні змагання тощо) та оздоровлення учнів (вихованців), педагогічних працівників;

¾ сприяння виконанню чинного законодавства щодо обов'язковості повної загальної середньої освіти;

¾ запобігання дитячій бездоглядності, сприяння працевлаштуванню випускників школи;

¾ стимулювання творчої праці педагогічних працівників та учнів;

¾ всебічне зміцнення зв'язків між родинами учнів та школи ;

¾ сприяння соціально-правовому захисту учасників навчально-виховного процесу;

¾ надання матеріальної допомоги дітям із малозабезпечених сімей, позбавлених батьківського піклування, з багатодітних сімей, а також маючих пільги, що підтверджені документально.

¾ заохочення та нагородження дітей за успіхи в предметних олімпіадах різного рівня, призерів малої академії наук, учнів, які мають значні успіхи в конкурсах, змаганнях, а також дипломантів Міжнародних конкурсів, призерів різного рівня проектів;

¾ підготовка школи до нового навчального року, ремонт, фінансування шкільної газети «Стоп’ятнашка», придбання господарських та канцелярських товарів;

¾ транспортні витрати, які пов’язані з доставкою до школи різних матеріалів та обладнання.

2.3. Піклувальна рада діє на засадах:

¾ пріоритету прав людини, поєднання інтересів особи, суспільства;

¾ самоврядування;

¾ колегіальності ухвалення рішень;

¾ добровільності і рівноправності членства;

¾ законності, гласності.

3. Створення піклувальної ради та організація її діяльності

3.1. Піклувальна рада створюється за рішенням загальних зборів (конференції) школи .

3.2. Піклувальна рада формується у складі 11-15 осіб з представників навчального закладу, батьків учнів, окремих громадян. До складу піклувальної ради входять по одному представнику від кожного класу.

3.3.Члени піклувальної ради обираються на загальношкільній конференції шляхом голосування простою більшістю голосів.

3.4. Члени піклувальної ради працюють на громадських засадах.

3.5. У випадках, коли хтось із членів піклувальної ради вибуває, на загальних зборах (конференції) на його місце обирається інша особа.

3.6. Очолює піклувальну раду голова, який обирається шляхом голосування на її засіданні з числа членів піклувальної ради.

З числа членів піклувальної ради також обираються заступник та секретар

3.7. Голова піклувальної ради:

¾ скликає і координує роботу піклувальної ради;

¾ готує і проводить засідання, затверджує рішення піклувальної ради;

¾ визначає функції заступника, секретаря та інших членів;

¾ представляє піклувальну раду в установах, підприємствах та організаціях з питань, віднесених до її повноважень.

Голова піклувальної ради має право делегувати свої повноваження членам піклувальної ради.

3.8. Робота піклувальної ради планується довільно. Кількість засідань визначається їх доцільністю, але, як правило, не менше ніж чотири рази на рік. Засідання можуть проводитись також на вимогу третини і більше її членів. Засідання піклувальної ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше двох третин її членів.

Рішення піклувальної ради приймається простою більшістю голосів.

3.9. Піклувальна рада інформує про свою діяльність у доступній формі на конференціях, у засобах масової інформації, через шкільний сайт, спеціальні стенди тощо.

3.10. Рішення піклувальної ради в 7-денний термін доводяться до відома колективу школи , батьків, громадськості. Їх виконання організовується членами піклувальної ради.

3.11. Не допускається втручання членів піклувальної ради в навчально-виховний процес (відвідування уроків тощо) без згоди директора.

3.12. Звітна документація ведеться секретарем піклувальної ради з обов’язковим документальним підтвердженням витрат.

4. Права піклувальної ради

Піклувальна рада має право:

¾ вносити на розгляд керівника загальноосвітнього навчального закладу, загальних зборів (конференції) пропозиції щодо зміцнення матеріально-технічної, навчально-виробничої, наукової, культурно-спортивної та лікувально-оздоровчої бази школи сприяти залученню додаткових джерел фінансування загальноосвітнього навчального закладу;

¾ вживати заходи до зміцнення матеріально-технічної і навчально-методичної бази школи ;

¾ сприяти стимулюванню творчої праці педагогічних працівників, учнів;

¾ брати участь у розгляді звернень громадян з питань, що стосуються роботи школи , з метою сприяння їх вирішенню у встановленому порядку.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Copyright MyCorp © 2019
Конструктор сайтів - uCoz