Понеділок, 18.11.2019, 22:16
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Батькам

Збережемо наших дітей!

Серед гострих соціальних проблем, яких нам, на жаль, сьогодні не бракує, одна з найболючіших – проблема наркоманії. У двадцять першому сторіччі хворобливий потяг до смертельного зілля набув широкого розмаху. Про наркоманію нині говорять у всьому світі. Крім того, нині серед молоді мають місце поширення лікарські засоби, канабіс, бупреморфін, амфетамін, спайс, екстазі, опіум та їх прикурсори.

Звертаємося до батьків, дітей та інших небайдужих громадян, до здорової молоді і здорової нації: коли людина вперше бере у руки шприц чи пакунок з отрутою, не замислюючись над тим, що з першою дозою буде наступна, а потім – прірва і про це якомога ширше потрібно розповідати та постійно наголошувати про най фатальніші наслідки вживання з конкретними прикладами, які нажаль, на сьогоднішній день переповнюють мережу інтернет.

У зв’язку з цим, працівниками ювенальної превенції Головного управління Національної поліції у Волинській області постійно здійснюються профілактичні заходи, спрямовані на забезпечення соціального та правового захисту дітей щодо попередження вживання та можливого розповсюдження, чи сприяння цьому, наркотичних засобів.

Закликаємо всіх небайдужих батьків здійснювати максимум заходів для убезпечення дітей від наркотичної залежності, а саме:
- Посилити контроль над дозвіллям дитини, а особливо у позаурочний час;
- Дізнатись максимум інформації щодо кола спілкування дитини та вікової категорії друзів чи знайомих;
- Перевіряти особисті речі дітей на предмет виявлення заборонених в обігу речовин;
- Перевіряти та контролювати переписку та фото дітей у сторінках соціальних мереж;
- Вживати інших заходів для попередження та присічення вживання наркотичних та психотропних речовин дітьми на початкових стадіях.

Давайте разом збережемо здоров’я дітей!!!

 

7 помилок виховання, які заважають дітям досягти успіху

Експерт злідерства, автор психологічних бестселлерів Тім Елмор у результаті своїх досліджень виявив типові помилки батьків, які наперед програмують у дітей невпевненість і обмежують їхні шанси стати успішними у кар’єрі і особистому житті.
 

1. Ми не даємо дітям ризикувати.
Ми живемо в сучасному світі, наповненому небезпеками на кожному кроці. Лозунг «Безпека перед усім» підсилює наш страх втратити дітей, тому ми оточуємо їх всезагальною турботою.
Європейські психологи виявили: якщо діти не граються на вулиці, якщо їм ні разу не доводилось впасти і обідрати коліно, то в дорослому житті вони часто страждають фобіями. Дитині корисно впасти кілька разів, щоб зрозуміти, що все це нормально. Підліткам варто посваритись і пережити гіркоту першого кохання, щоб досягти емоційної зрілості, без якої неможливі довготривалі стосунки. Виключаючи ризик із життя дітей, дорослі породжують у них зверхність, зарозумілість і низьку самооцінку в майбутньому.

 

2. Ми дуже швидко кидаємось на допомогу.
Сьогоднішнє покоління людей не розвинуло в себе деякі вміння, які були притаманні дітям 30 років назад.
Коли ми дуже швидко приходимо на допомогу і занадто оточуємо свою дитину «турботою», ми позбавляємо її необхідності самій шукати вихід із складних ситуацій.
Рано чи пізно діти звикають до того, що хтось завжди їх рятує: «Якщо я помилюсь чи не досягну мети, дорослі виправлять і розгребуть наслідки». Хоч в дійсності світ дорослих стосунків влаштований зовсім інакше.
Ваші діти ризикують бути непристосованими до дорослого життя.

 

3. Ми дуже легко захоплюємося ними.
Дослідження сучасних психологів показали, що якщо дітей дуже часто всі хвалять, вони через деякий час розуміють, що єдині люди, які вважають їх особливими – це їхні батьки, а решта насправді так не вважають. І тоді дитина починає сумніватись в об’єктивності своїх батьків. Їй приємно отримувати похвалу, але вона розуміє, що це не відповідає дійсності.
З часом така дитина вчиться шахраювати, перебільшувати і обманювати, щоб уникнути незручної реальності. Тому що дитина просто не пристосована до сутичок з труднощами.4. Ми дозволяємо почуттю провини затьмарювати хорошу поведінку.
Ваша дитина не повинна вас любити кожну хвилину. Їй треба буде подолати багато неприємностей у своєму житті, але в цей момент може завадити розпещеність.
Тому кажіть дітям «ні» і «не зараз», щоб вони вчились боротись за свої бажання і потреби.
Якщо в сім’ї кілька дітей, батьки, як правило, вважають несправедливим нагороджувати одну дитину і залишати обділеною іншу. Але винагороджувати всіх і завжди нереалістично. Такими діями ми втрачаємо можливість показати дітям, що успіх залежить від наших власних зусиль і правильних вчинків. І двічі подумайте перед тим, як нагороджувати дитину поїздками в торгові центри. Якщо ваші стосунки базуються лише на матеріальних стимулах, діти не будуть відчувати ні внутрішньої мотивації, ні безумовної любові.

 

5. Ми не ділимося помилками із власного минулого. 
Настане час, коли здоровий підліток обов’язково забажає «розправити крила» і набити власні гулі. І дорослий повинен дозволити йому зробити це.
Але все це не означає, що ми не будемо допомагати дітям орієнтуватись в невідомих речах і подіях. Поділіться з дітьми помилками, які ви робили в їхньому віці, але уникайте зайвих повчань про куріння, алкоголь і наркотики.
Діти повинні бути готові до зустрічі з неприємностями і вміти відповідати за наслідки своїх рішень. Розкажіть їм, що ви відчували, коли зіткнулись з подібними обставинами, чим керувались у вчинках, які уроки засвоїли.

 

6. Ми плутаємо інтелект і обдарованість зі зрілістю.
Інтелект часто використовується в якості міри зрілості дитини, і в результаті батьки вважають, що розумна дитина готова до реального світу. Це не так.
Деякі професійні спортсмени і молоді зірки Голлівуду, наприклад, мають величезний талант, але все-таки потрапляють в публічні скандали.
Не думайте, що ваша дитина талановита в усьому. Не існує чарівного «віку дорослості» чи посібника про те, коли дитині пора давати якісь конкретні свободи. Але є хороше правило – спостерігати за іншими дітьми такого ж віку. Якщо ви помітили, що ровесники вашої дитини більш самостійні, то, можливо, ви самі стримуєте розвиток у неї незалежності.

 

7. Ми самі не робимо того, чому навчаємо дітей.
Як батьки, ми повинні моделювати те життя, якого бажаємо для наших дітей. Зараз саме ми – лідери своєї сім’ї, тому повинні притримуватись правди у стосунках з оточуючими.
Слідкуйте за своїми проступками, навіть дрібними, тому що за вами спостерігають ваші діти. Якщо ви не йдете в обхід правил, то діти будуть знати, що це неприйнятне і для них. 
Покажіть дітям, що значить цілком і з задоволенням допомагати іншим.
Робіть людей і місця кращими, ніж вони були до вас, і ваші діти будуть робити так само.


10 правил спілкування з дітьми
Прості заповіді для гармонійних стосунків


Не в кожній сім’ї у батьків є можливість залишатися з дитиною вдома.
Що робити тим, хто вимушений залишати дитину без нагляду?

Правило перше. Не приходьте додому голодними
Голод не тітка. Через нього людина стає дратівливою і нетерплячою. У декого на цьому фоні починає боліти голова. Намагайтесь перед тим, як прийти додому, випити хоча б чашку чаю чи з’їсти йогурт.
Правило друге. Не перетомлюйтесь
Надмірне фізичне та розумове навантаження погано впливає на самопочуття. Людина стає роздратованою. Дитина зовсім не винна в тому, що вас «загрузили» на роботі, до того ж вона просто не зрозуміє, чому вона викликала роздратування. Переступаючи поріг дому, залишайте за дверима всі «дорослі» проблеми.
Правило третє. Правильно розставляйте приорітети
Ніколи не говоріть про роботу так, щоб дитина могла подумати, що робота важливіша за неї. Робота вам подобається, а дитину ви любите.
Правило четверте. Спілкування з дитиною важливіше понад усе
Не варто відштовхувати дитину, якщо вона прийшла до вас в той момент, коли ви зайняті приготуванням вечері чи взяли роботу додому. Дитина це людина, а вечеря і робота можуть почекати.
Правило п’яте. Дитина повинна бути помічницею і рівноправним членом сім’ї
Не дискримінуйте дитину, доручаючи їй найнеприємнішу роботу по дому типу миття підлоги, посуду. Чому дитина має виносити сміття? Тільки тому, що командуєте ви?
Правило шосте. Не самостверджуйтесь за рахунок дитини
Ви доросла людина, і лише з цієї причини ви більше знаєте і вмієте. Ви краще миєте посуд і граєте в комп’ютерні ігри. Але ящо ви хочете, щоб ваша дитина на відміну від багатьох сучасних дітей виросла впевненою в собі і в своїх силах, спілкуючись з нею, намагайтесь поводитись так, щоб вона відчувала себе вмілою і кмітливою.
Правило сьоме. Робота – це всього навсього лиш засіб для забезпечення сім’ї
Якщо робота стала для вас стала смислом життя, заводити дітей не варто. Діти у таких сім’ях нещасливі. І поспішають вирости. Це ознака нездорової сім’ї.
Правило восьме. Вмійте слухати
Багатьом батькам здається, що все, що робить дитина, всі її слова – незначне і неважливе. Вона ж маленька, що ж там може бути «глобального». Насправді всі справи, слова чи вчинки дитини так само важливі, як і ваші. І якщо ви будете з презирством чи насмішками ставитись до інтересів і справ дитини, ніякої довіри між вами не буде. Не оцінюйте вчинки дитини, а постарайтеся їх зрозуміти.
Правило дев’яте. Радьтесь з дитиною
Повірте, дитині цікаво, чим ви займаєтесь на роботі. Розкажіть їй про ваші думки, переживання. Спитайте її поради, а ще краще,зробіть так. Не думайте, що дитина «не дорослА» до «дорослих справ» це не так. Вона може багато чого не розуміти, але дуже добре відчуває емоції, і тому вас можуть здивувати дитячі поради. Крім того, питаючи поради, ви формуєте у дитини здатність виражати власну точку зору, показуєте, що між близькими людьми важливі довіра і щирість.
Правило десяте. Не дорікайте шматком хліба
Уникайте згадувати про матеріальну залежність дитини до вас. Це ранить і принижує її. У неї може скластись думка, що вона вам заважає, що ви її утримуєте з почуття обов’язку, а це докорінно не правильно. Все повинно бути з любов’ю. До того ж в старості, коли ви опинитесь у залежному положенні, вам не прийдеться соромитись того, що ви говорили колись.


Батьківство – це процес забезпечення батьками необхідних умов для повноцінного розвитку, виховання та навчання дітей.

Усвідомлене батьківство – це взаємодія батьків (чи осіб, які їх замінюють) між собою, іншими членами сім'ї, включаючи дітей, результатом якої є створення найбільш сприятливих умов для повноцінного розвитку дитини на всіх етапах її життя.

СІМ БАТЬКІВСЬКИХ ЗАПОВІДЕЙ

Не вважайте дитину своєю власністю — вона Божа.
Любіть її такою, якою вона є, навіть якщо вона не надто талановита, не в усьому досягає успіху.
Не очікуйте, що вона виросте саме такою, якою хочете ви, — допоможіть їй стати собою.
3апам'ятайте: найголовніший ваш обов'язок — розуміти й втішати. Ви — не суддя, не приклад для наслідування, а людина, на грудях якої можна виплакатись і у п'ять, і в п'ятдесят років.
Не переймайтесь, якщо не можете чогось зробити для сина чи дочки. Найгірше, якщо можете, але не робите.
Усвідомте: для дитини зроблено замало, якщо зроблено не все.
Не очікуйте на вічну вдячність: ви дали життя своїй дитині, вона віддячить вашим онукам.


РЕКОМЕНДУЄМО БАТЬКАМ

Радійте вашому сину, дочці.
Розмовляйте з дитиною турботливим, підбадьорливим тоном.
Коли дитина з вами розмовляє, слухайте уважно, не перебиваючи.
Встановіть чітко визначені вимоги до дитини.
У розмові з дитиною називайте якнайбільше предметів, їхніх ознак, дій з ними.
Ваші пояснення повинні бути простими і зрозумілими.
Говоріть чітко, ясно.
Будьте терплячі.
Спочатку запитуйте "Що", а потім "Навіщо і чому".
Щодня читайте дитині й обговорюйте прочитане.
Заохочуйте в дитині прагнення ставити запитання.
Заохочуйте цікавість, допитливість і уяву вашої дитини.
Частіше хваліть дитину.
Заохочуйте ігри з іншими дітьми. Піклуйтеся про те, щоб у дитини були нові враження, про які вона могла б розповісти.
Намагайтеся, щоб дитина разом із вами щось робила вдома.
Збирайте платівки, касети, диски із записами улюблених пісеньок, віршів, казок та мультфільмів дитини: нехай вона слухає і дивиться їх знову і знову.
Намагайтеся виявити цікавість до того, що їй подобається робити (колекціонувати, малювати та ін.)
Регулярно водіть дитину в бібліотеку.
Будьте прикладом для дитини: нехай вона бачить, яке задоволення ви одержуєте від читання газет, журналів, книг.
Не втрачайте почуття гумору.
Грайте з дитиною в різні ігри.
Чимось займайтеся разом усією родиною.
Допоможіть дитині вивчити її ім'я, прізвище, адресу


НЕ РЕКОМЕНДУЄМО

Не перебивайте дитину, не говоріть, що ви все зрозуміли, не відвертайтеся, поки дитина не закінчила розповідати, — іншими словами, не дайте їй запідозрити, що вас мало цікавить те, про що вона говорить.
Не ставте занадто багато запитань.
Не примушуйте дитину робити те, до чого вона не готова.
Не змушуйте дитину робити що-небудь, якщо вона крутиться, втомилася, засмучена.
Не вимагайте занадто багато — пройде чимало часу, перш ніж дитина привчиться самостійно прибирати за собою іграшки чи упорядковувати свою кімнату.
Не слід постійно виправляти дитину, постійно повторюючи: "Не так, перероби".
Не говоріть: "Ні, вона не червона", краще скажіть: "Вона синя".
Не треба критикувати дитину віч-на-віч, тим більше не слід цього робити в присутності інших людей.
Не треба встановлювати для дитини безліч правил: вона перестане звертати на них увагу.
Не очікуйте від дитини розуміння:
усіх логічних правил;
усіх ваших почуттів;
абстрактних міркувань і пояснень.
• Не виявляйте підвищеного занепокоєння з приводу кожної зміни в дитині вперед чи деякого регресу.
• Не порівнюйте дитину ні з якими іншими дітьми: ні з її братом (сестрою), ні із сусідами, ані з її приятелями чи родичами.
• Частіше радьтеся з фахівцями, іншими батьками, читайте книги з питань виховання.


ДЕСЯТЬ ЗОЛОТИХ ПРАВИЛ ДЛЯ БАТЬКІВ

Поради американського психолога доктора Віктора Клайна

Не марнуйте часу дитини
У ранньому дитинстві мозок найкраще сприймає нове, накопичує знання. Отже, подбайте, щоб життя дитини не було нудним, одноманітним, безрадісним. Створивши сприятливе середовище, можна підвищити коефіцієнт розумового розвитку.
Формуйте самоповагу
Власний образ, закріплений свідомістю, є визначальним під час вибору друзів, у сім'ї. Висока самооцінка додає сміливості, впевненості, вміння ризикувати. Діти повинні усвідомлювати, що успіх і майбутній добробут залежать від них самих.
Навчіть дитину спілкуватися
Є шість умов, за яких у дитини виробляються корисні навички: щира любов до батьків, приязне ставлення до навколишніх, зовнішня привабливість (одяг, манери), можливість спостерігати правильне соціальне спілкування (поведінка батьків, учителів), висока самооцінка, достатній запас слів, вміння підтримувати розмову.
Пильнуйте, щоб дитина не стала телеманом
Сидіння перед телевізором гальмує в дітей розвиток лівої півкулі головного мозку. А нею визначається розвиток мови. Отже, з часом у дитини можуть виникнути ускладнення під час спілкування. Телемани швидше реагують, але миттєва реакція, позбавлена осмисленості, не завжди корисна.
Виховуйте відповідальність, порядність
Потрібно не лише пояснювати, що добре, а що погано, а й закріплювати гарні навички, карати за негідні вчинки. За приклад має служити добра поведінка батьків.
Навчайте дитину шанувати сім'ю
Добрі стосунки, любов і повага до сім'ї, виховують краще за будь-які лекції.
Подбайте про гарне оточення
Якщо ви живете на соціально-психологічному смітнику, дітям важко буде вийти з нього. Оточення впливає на моральні орієнтири, поведінку людини. Тому уважно стежте, з ким дружать ваші діти, поцікавтесь репутацією школи, до якої вони ходять.
Будьте вимогливими
Діти з почуттям власної гідності, високою самооцінкою, вмінням робити щось краще за інших виховуються в сім'ях з високими вимогами, та не будьте занадто жорстокими.
Привчайте дитину до праці
Певною мірою ви можете запрограмувати життєвий шлях дитини на успіх. Не слід сильно опікати своїх синів і дочок, нехай вони знають, що шлях до успіху нелегкий і тернистий.
Не робіть за дітей те, що вони можуть зробити самі


Чи припустиме покарання у вихованні дітей?

Якщо є сумнів, карати чи не карати – НЕ карати!
Неприпустимо навіть шльопати дітей молодше 3-х років, адже це загрожує деформації особистості, пригнобленню активності, формуванню неврозу, страху;
Неприпустимо карати та навіть погрожувати знаряддям покарання, задавати болю і страху будь-якими іншими насильницькими діями (крутити вуха, скубти) – це прояви садизму;
Неприпустимо систематично погрожувати покаранням у будь-якій формі, навіть натяком, рухом або поглядом;
Неприпустимо приниження гідності – дитина втрачає віру в себе, своє власне “Я”;
Неприпустимо дорікати дітям тільки за те, що Ви не в настрої, засмучені, роздратовані з якихось своїх причин, хворі, і Ваша власна неврівноваженість поза контролем.
Любов – найкращий засіб виховання!

 

 

Тільки разом з батьками, спільними зусиллями, вчителі можуть дати дітям велике людське - щастя.

                                                                                           В. А. Сухомлинський

«Золоті» правила для батьків першокласників

 1. Заздалегідь привчайте дитину до відповідного розпорядку дня, особливо якщо вона не відвідує дошкільного закладу.
   
 2. Демонструйте любов до дитини незалежно від її оцінок у школі. Вона має відчувати, що дорога вам завжди, незважаючи на те, чи збігаються її шкільні досягнення з вашими уявленнями й вимогами. Таке ставлення допоможе сформувати в дитини стійку позитивну самооцінку на все життя.
   
 3. Полюбіть школу, в яку ви віддали свою дитину. У жодному разі не можна дозволяти собі некоректних коментарів про школу та її вчителів, особливо у присутності дитини. Дитині важко одразу сприйняти авторитет учителя. Тому якщо мама підтримуватиме педагога, доньці або сину буде набагато легше ввійти в нову життєву ситуацію.
   
 4. Не перетворюйте дитину на засіб вашого самоствердження, на річ, якою можна вихвалятися перед знайомими. Роздивіться у малюкові не продовження вашого «Я», а окрему особистість. Тоді ви будете здатні зрозуміти, що їй справді потрібно, а що ні.
   
 5. Говоріть із дитиною щодня про всі дрібниці, про складні і приємні події, про її відчуття від тих чи інших справ, про шкільне життя.
   
 6. Ураховуйте побажання дитини. Адже до школи йде вона, а не ви. Тож варто дослухатися, який вона хоче портфель, пенал, олівці, яка форма їй більше до вподоби, необхідно дати змогу зробити вибір із декількох представлених варіантів відповідно до ваших фінансових можливостей.
   
 7. Якщо ваш малюк хоче взяти із собою до школи щось нестандартне, скажімо, маленьку іграшку, — дозвольте! Батьки помиляються, намагаючись навіяти дитині, що відтепер вона стає дорослою. Дитинство після 1 вересня не закінчується. Цей процес тривалий, особливо для шестирічок.
   
 8. Ще до школи варто з'ясувати нахили малюка і розпочати заняття хореографією, спортом, музикою, малюванням, допомогти спрямовано витрачати енергію до початку шкільного навчання і досягати позитивних результатів у тій справі, що подобається саме йому, а не тільки вам.
   
 9. Показуйте, що ви задоволені здобутками своєї дитини, уникайте підкреслення її невдач.
   
 10. Якщо у школі, яку ви обираєте, першокласники вдень не сплять, а ваша дитина потребує денного сну, не залишайте це питання без уваги. Шукайте школу-дитсадок, де цю умову виконують обов'язково.
   
 11. Розвивайте увагу, пам'ять, мислення малюка за допомогою спеціальних вправ.
   
 12. Учіть дитину висловлювати свої думки, переказувати оповідання, мультфільми, події.
   
 13. Розвивайте дрібні м'язи рук за допомогою ліплення, малювання, аплікацій, нанизування намистинок, складання пазлів тощо.
   
 14. Аби дитина, переживши ажіотаж 1 Вересня, могла підтримувати позитивний навчальний настрій протягом подальших років, необхідні спільні зусилля — і сім'ї, і громадськості, і, звичайно, школи. Багато в цій ситуації залежить від батьків, адже насамперед вони готують до школи. Радимо мамам і татам бути пильними, особливо впродовж першого періоду навчання.

Педагогічні поради батькам

Як можна допомогти дитині добре поводитись?

Більшість батьків замислюються, чи правильно вони себе поводять з дитиною. Звичайно, немає ідеальних батьків. Усі вони мають труднощі й іноді не впевнені, чи добре виховують своїх дітей. Однією з проблем, що найбільше непокоїть батьків, є питання поведінки: що треба зробити аби діти поводилися добре? Скористайтеся нашими порадами.

Подавайте дітям приклад хорошої поведінки

Діти вчаться, наслідуючи поведінку дорослих. Ваша поведінка - приклад для наслідування.

Змінюйте оточення, а не дитину

Краще тримати цінні, крихкі та небезпечні предмети у недоступних для дітей місцях, аніж потім карати дітей за їхню природну цікавість.

Висловлюйте свої бажання позитивно

Кажіть дітям, чого Ви від них очікуєте, замість того, чого НЕ бажаєте.

Висувайте реальні вимоги

Запитуйте себе, чи відповідають Ваші вимоги віку дитини, ситуації, в якій вона опинилася. Ви маєте бути більш терпимими до маленьких та хворих дітей.

Не надавайте надто великого значення заохоченням і покаранням

В міру дорослішання дитини покарання і заохочення стають все менш результативними. Пояснюйте причину, яка впливає на Ваше рішення. Прагніть до компромісу у спілкуванні зі старшими дітьми, а з меншими - використовуйте тактику переключення уваги.

Обирайте виховання без побиття та крику

На початку це може здаватися результативним, однак незабаром виявиться: щоразу Ви змушені бити все з більшою силою, щоб досягти бажаного результату. Крик або постійні докори є також шкідливими та можуть призвести до тривалих проблем емоційного характеру.

Покарання не допомагають дитині виробити навички самоконтролю і поваги до інших.

Факти, що можуть Вас здивувати...

Діти часто не розуміють, чому їх покарано

Дослідження доводять, що вимоги дорослих часто видаються дітям незрозумілими. Пам'ятайте, коли дитина дістала ляпас, вона стає надто сердитою, знервованою та збудженою, тому не може зрозуміти, за що і чому її покарано.

Допомагайте дітям вести себе краще, даючи їм вибір

Не сперечайтеся з дітьми про справи, які не мають великого значення. Дозволяйте їм зробити вибір: нехай вони самі вирішують, у що одягатися чи що їсти.

Це попередить прояви образи та непокори з боку дитини. Вона не дорікатиме, що Ви її постійно контролюєте.

Діти мають право на позитивне ставлення до себе

Уряд України зобов’язався дотримуватись принципів Конвенції Організації Об’єднаних Націй з прав дитини. В ній виголошено, що діти мають права, одним з яких є право на захист від будь-яких форм фізичного і психічного насильства та навмисного приниження.

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Copyright MyCorp © 2019
Конструктор сайтів - uCoz